ANA SAYFA  HAKKIMIZDA  İLETİŞİM  REKLAM TANITIM ÜYELİK
 
 
FİKİR KOLEJİ
Ümitköy Çayyolu

FİKİR KOLEJİ
Ümitköy

 


HAKKIMIZDA:

Özel Fikir Koleji’ni farklı kılan özelliklerin başında geleneksel yapısını koruyarak çağdaşlaşması gelir. Ulusal değerlerinden hiç ödün verilmeyen okulumuzda öğrencilerin öncelikle kendi kültürlerinin ve dillerinin bilincinde olmaları istenir. Bu temel üzerine uluslararası yaklaşım inşa edilir.
 
Milattan önce 4000'li yıllara dayanan "Eğitim" kavramının tarihsel gelişimini, günümüz şartları ve gelecek vizyonu ile ele alan profesyonel akademik ve idari kadromuz, her zaman cumhuriyetle birlikte, azim ve sebatla yürümüştür.

Eğitim kadrosu, alanlarında uzman Türk ve yabancı eğitimcilerden oluşan Fikir Kolejinin eğitim ve hizmet binası, Ümitköy’de Ankaranın en güvenli bölgelerinden birinde yer almakta ve sınırlı sayıda değerli öğrenciye eğitim öğretim sunmaktadır.

Birinci sınıfından itibaren öğretilen mükemmel İngilizce’nin yanısıra, Fransızca, Almanca ya da İtalyanca seçeneklerinden oluşan ikinci yabancı dil dersleri de öğrencileri çağın gereklerine hazırlamaktadır.
 
Apple teknolojisi ile dijital ortamda uluslar arası erişime açık olan Kütüphane ve Medya Merkezi 70,000’in üzerinde kitap, elektronik veritabanı ile donatılmıştır. 

Fikir Koleji, Avrupa Dil Portfolyosu, Microsoft Yenilikçi Eğitmen Programı, Apple Okul Programı, Google Okul Akreditasyonu, Khan Academy gibi bütün dünyada en önde gelen eğitim teknolojilerini bir arada kullanan nadir bir özel okuldur. Yürüttüğümüz akreditasyonlar kapsamındaki tüm öğrencilerimiz, ilerleyen eğitim hayatlarında dünya genelinde en seçkin eğitim kurumlarına kolaylıkla entegre olabilmektedir.

Kadrosunda, Yurtiçi ve Yurtdışı Kariyer Danışmanı bulunan Fikir Koleji, öğrencilerin yetenekleri, kişilik özellikleri, değerleri, ilgi alanları ve kariyer gereksinimleri doğrultusunda ileride ulaşabilecekleri hedeflerini belirlemeyi ve bu konuda ihtiyaç duydukları her türlü desteği vermeyi amaçlar. 
 
Okulun sosyal sorumluluk kulüplerinde katılan öğrenciler Fikir Kolejinin “Fikirden Dünyaya” sloganı doğrultusunda topluma faydalı bireyler olma misyonunu yerine getirmektedir.
 
Fikir Koleji öğrencileri, özgüvenlerini arttıran ve liderlik özelliklerini geliştiren 10’un üzerinde eğitici kol etkinliğinden istediklerini seçme şansına sahiptirler.
 
TÜBİTAK, MUN (Model Birleşmiş Milletler), Genç Başarı (Junior Achievement) ve Robot Takımı ile Kolejimizi ve ülkemizi yurt dışı arenada da başarıyla temsil edecek bireyler Fikirde yetişir.

 

 
FİKİR KOLEJİ AÇILDI

Özel Okul Çayyolu ,
Özel Kolej Çayyolu ,
Özel Eğitim Çayyolu ,
Dijital Vatandaşlık Eğitimi Çayyolu ,
Kişiye Özel Eğitim Çayyolu ,
Öğrenci Takip Sistemi Çayyolu ,
Uluslararası Sınav Sistemi Çayyolu ,
Etkin ve Yoğun İkinci Dil Eğitimi Çayyolu ,
Hafıazyı Etkili Kulllanma Teknikleriyle Eğitim Çayyolu ,
Yaz Eğitim Programları Çayyolu ,
Sosyal Gelişim Eğitimi Çayyolu ,
Düşünce Beceri Akıl Oyunları Çayyolu ,
Yetekek Kulüpleri Çayyolu ,
Enneagram Yöntemi İle Öğretmen Atölyesi Çayyolu ,
Kariyer Gelişim Programı Çayyolu ,
Aile Okulu ve Aile Ağı Uyumluluk Çalışmaları Çayyolu ,
 Özel Okul Ümitköy,
Özel Kolej Ümitköy,
Özel Eğitim Ümitköy,
Dijital Vatandaşlık Eğitimi Ümitköy,
Kişiye Özel Eğitim Ümitköy,
Öğrenci Takip Sistemi Ümitköy,
Uluslararası Sınav Sistemi Ümitköy,
Etkin ve Yoğun İkinci Dil Eğitimi Ümitköy,
Hafıazyı Etkili Kulllanma Teknikleriyle Eğitim Ümitköy,
Yaz Eğitim Programları Ümitköy,
Sosyal Gelişim Eğitimi Ümitköy,
Düşünce Beceri Akıl Oyunları Ümitköy,
Yetekek Kulüpleri Ümitköy,
Enneagram Yöntemi İle Öğretmen Atölyesi Ümitköy,
Kariyer Gelişim Programı Ümitköy,
Aile Okulu ve Aile Ağı Uyumluluk Çalışmaları Ümitköy,
Özel Okul Yaşamkent,
Özel Kolej Yaşamkent,
Özel Eğitim Yaşamkent,
Dijital Vatandaşlık Eğitimi Yaşamkent,
Kişiye Özel Eğitim Yaşamkent,
Öğrenci Takip Sistemi Yaşamkent,
Uluslararası Sınav Sistemi Yaşamkent,
Etkin ve Yoğun İkinci Dil Eğitimi Yaşamkent,
Hafıazyı Etkili Kulllanma Teknikleriyle Eğitim Yaşamkent,
Yaz Eğitim Programları Yaşamkent,
Sosyal Gelişim Eğitimi Yaşamkent,
Düşünce Beceri Akıl Oyunları Yaşamkent,
Yetekek Kulüpleri Yaşamkent,
Enneagram Yöntemi İle Öğretmen Atölyesi Yaşamkent,
Kariyer Gelişim Programı Yaşamkent,
Aile Okulu ve Aile Ağı Uyumluluk Çalışmaları Yaşamkent,Özel Okul Bağlıca,
Özel Kolej Bağlıca,
Özel Eğitim Bağlıca,
Dijital Vatandaşlık Eğitimi Bağlıca,
Kişiye Özel Eğitim Bağlıca,
Öğrenci Takip Sistemi Bağlıca,
Uluslararası Sınav Sistemi Bağlıca,
Etkin ve Yoğun İkinci Dil Eğitimi Bağlıca,
Hafıazyı Etkili Kulllanma Teknikleriyle Eğitim Bağlıca,
Yaz Eğitim Programları Bağlıca,
Sosyal Gelişim Eğitimi Bağlıca,
Düşünce Beceri Akıl Oyunları Bağlıca,
Yetekek Kulüpleri Bağlıca,
Enneagram Yöntemi İle Öğretmen Atölyesi Bağlıca,
Kariyer Gelişim Programı Bağlıca,
Aile Okulu ve Aile Ağı Uyumluluk Çalışmaları Bağlıca,


 Fikir Koleji"Sağlıklı Mutlu ve Başarılı Günler Diler" Ümitköy Çayyolu ::
     
     

AFİKİR KOLEJİ Ümitkö

Mutlukent Mh. 2070. Sk. No:5 Binsesin Sitesi Ümitköy Çankaya Ankara

 Tel: 444 0 357

 

http://fikirkoleji.com

 Fikir Koleji 20 Yıldır Sevgiyle

Konum

 

     
 
 
     
FİKİR KOLEJİ
Eğitim Öğretim Yaklaşımımız:

KİŞİYE ÖZEL EĞİTİM,
ÖĞRENCİ TAKİP SİSTEMİ (ETÜT ODALARI),
ULUSLARARASI SINAV SİSTEMİ,
YOĞUN VE ETKİN 2 DİL EĞİTİMİ,
HAFIZAYI ETKİLİ KULLANMA TEKNİKLERİYLE EĞİTİM,
YAZ EĞİTİM PROGRAMLARI,
SOSYAL GELİŞİM EĞİTİMİ,
DÜŞÜNCEL BECERİ - AKIL OYUNLARI,
YETENEK KULÜPLERİ,
ENNEAGRAM YÖNTEMİ İLE ÖĞRETMEN ATÖLYESİ,
ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİ,
KARİYER GELİŞİM PROGRAMI,
AİLE OKULU VE AİLE AĞI UYUMLULUK ÇALIŞMALARI ,
 

 English tarafından desteklenmektedir. 
 
Fikir Kolejinde  bir dil öğrenmek demek, o dilin ait olduğu ülkelerin insanlarını, yaşam tarzlarını, kişisel özelliklerini, müziklerini, tarihini, yemek kültürünü vs. öğrenmek demektir.
 
Bu nedenle öğrencilerimize bu konuları içeren araştırma ve proje ödevleri verilmekteyiz ve bu projelerin sunumlarını değerlendirmekteyiz. Yıl içerisinde öğrencilerimizle dilsel ve kültürel etkinlikler çerçevesinde, geziler, okul içi ve okul dışı etkinlikler yapmaktayız. 

Fikir Kolejinde uluslararası bir proje alan "COMENIUS" programı kapsamında kültürlerarası dil öğrenme etkinlikleri yapılmaktadır. 

Fikir Kolejinde dil eğitimini, dilin doğal bir etkinlik  / olgu olması nedeniyle tek bir yöntemi uygulanarak değil, bir dil atmosferi ve yaşantısı oluşturularak gerçekleştirmekteyiz. Bu yaşantı içinde her bir öğrencimiz yabancı dil öğrenme olanağını elde etmektedir. 

Bütün bu çalışmalar çok çeşitli yurt dışı gezi ve öğrenci değişim programları ile taçlandırılmaktadır. Öğrencilerimize gerçek dil ve kültür karşılaşma fırsatları sağlamaktayız. Bu karşılaşmalar sırasında farklardan çok benzerlikleri vurgulanmakta ve kültürler arası yakınlaşmalar gerçekleştirmekteyiz.

Dünya çapında geçerliliği olan TOEFL, Cambridge ESOL Young Learners, KET, PET, FCE, IELTS gibi uluslararası sınavlara hazırlamayı ve başarılı kılmayı hedeflemekteyiz.

Fikir Koleji’nden mezun olduktan sonra yurtiçinde kabul edildikleri üniversitelerin hazırlık muafiyet sınavlarını kolaylıkla geçebilmelerini ve yurtdışında okuyabilmeleri için gereken tüm uluslararası sınavlarda yeterlilik gösterebilmelerini 1. sınıftan itibaren uyguladığımız program ile sağlamayı hedefleriz.


Meta Bilişimle Matematik

“Matematik de resim, müzik ve heykel gibi bir sanattır.”    Cahit Arf
 
Fikir Koleji Meta Bilişimle Matematik programı; kavramları, teknikleri ve algoritmaları öğretmenin yanında, öğrencilerin matematiksel problem çözmenin yararlarını kavramaları amacıyla geliştirilmiştir. Dersler bütün öğrenciler için gerekli olan temel bilgileri kapsar, ayrıca matematiğe meraklı olan öğrencilerin farklı ve ileri seviyedeki beklentilerini karşılar.  
İlk ve Orta öğretimin bütün seviyelerindeki matematik derslerinde öğrencilerin:

  • İngiliz dilinde matematik terimlerini ve matematiksel ifadeleri kavramaları;
  • Teknikleri gerektiği gibi uygulamaları;
  • Her problemin çözümü için en elverişli tekniği tespit eebilmeleri;
  • Kullandıkları tekniklerin kavramsal boyutunu kavramaları;
  • Matematiğin gücünü ve sınırlarını takdir etmeleri;
  • Matematiğin başka alanlarla ilişkisini ve işlevini kavramaları;
  • Akademik dürüstlüğe saygılı olmaları hedeflenir.

Eğitimde PISAYaklaşımı

Açılımı “Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı” olan PISA, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırmadır.
 
Fikir Kolejinde PISA yaklaşımının temel alınmasının amacı, ezberci öğretimin yerine, öğrencilerde duygusal zeka ve analitik karar verme mekanizmasının gelişmesini sağlamaktır.
 
Akademik bilginin öğrenciye aktarılması ve sınav başarısı, kısa vadede bireysel fayda sağlar iken, edindiği bilgiyi hayatının hangi alanında ve nasıl kullanacağına dair melekeleri yeterince gelişmeyen bireyler, zayıf düşünsel faaliyetler neticesinde duygusal zekalarını geliştirememektedirler.
 
Fikir Kolejinde, 1. sınıftan itibaren ezberden uzak, analitik düşünme ve karar verme mekanizmasını geliştiren özel bir eğitim öğretim metodolojisi uygulanır. Bu vesile ile PISA'nın araç, dünya ortalamasının üzerinde zihinsel faaliyetlere ulaşmış Fikirlilerin yetiştirilmesi amaç addedilmiştir.

Dijital Vatandaşlık

21. yüzyıldaki teknolojik gelişmeler Fikir Kolejinin iyi vatandaş yetiştirme sorumluluğunun yanısıra ‘dijital vatandaş’ yetiştirme sorumluluğunu da getirmiştir. Öğrencilerin teknolojiden faydalanırken bazı normlara dikkat ederek kullanmaları, hem onları hem de toplumun tamamını ahlaki açıdan ve güvenlik bakımından ilgilendirir. Bu nedenle teknolojiyi kullanan herkesin dijital vatandaşlık normlarından haberdar olması ve bu normlara uyması gerekir.

Dijital vatandaş bilgi ve iletişim kaynaklarını kullanırken eleştirebilen, online davranışlarının etik sonuçlarını bilen, online kararlar alabilen, teknolojiyi kötüye kullanmayan, dijital dünyada iletişim kurarken ve işbirliği yaparken doğru davranışı teşvik eden vatandaştır.
 
Bu bilincin tüm Fikirlilere doğru bir şekilde verilmesinde Fikir Koleji öncülük etmektedir.


Çoklu DüşünmeYapay Zeka

Fikir Koleji eğitim teknolojileri bölümü, çoklu zeka kuramından yola çıkarak düşünsel kabiliyetlerinde bir çok boyutta ele alınabileceğini ve bu sayede farklı düşünme frekanslarına sahip öğrencilere doğru düşünsel faaliyetler kazandırmayı sağlayan bir metodolojidir; Çoklu Düşünme.

Yakın gelecekte bizi çevreleyen tüm cihazların yapay zeka ile donanacağını bildiğimiz şu günlerde, geleceği şekillendirecek olan Fikirlilerin, yapay zeka algoritmasına hakimiyeleri Kolejimiz için oldukça önem arz etmektedir. Bu noktadan hareketle, bugünü geleceğin kuluçka dönemi olarak gören ve gelişime-değişeme yön verecek öğrencilerin yetişmesi Fikir Koleji eğitim yaklaşımının bir parçasıdır; Üstelik ilkokul birinci sınıftan itibaren.
Kariyer Gelişim
Kalabalıklar içinde kaybolmayan, her bireyin kariyer gelişiminin planlanabildiği A+ eğitim kurumu; Fikir Koleji.
Bireysel Beceri

7,6 milyara ulaşan, rengarenk bir botanik bahçe gibi farklılıkların can bulduğu bir Dünya: her bireyin psikolojik  yetkinliklerinin, yaşam kültürünün ve liderlik özelliklerinin de farklı olduğu bir gezegen. 

Evrendeki diğer gezegenlerde canlı hayatın varlığını incelemek bizim ihtisas alanımızda değil, fakat eğitim verdiğimiz tüm öğrencilerin farklı bireysel becerilerinin varlığını keşfetmek tam da bizim uzmanlık alanımız. 

İşte bu noktada, Türkiyenin en iyi üniversitelerinden mezun olmuş, deneyimli, özverili öğretmenlerimiz ve kariyer gelişim uzmanlarımız ile her Fikirlinin bireysel becerilerini ortaya çıkarmak için uygun zemin; Fikir Kolejinde. 

Akademik Başarı

Nitelikli ve doğrulanabilir bilgi, kaynakları ve ulaşım imkanları itibariyle günümüzde atmosferdeki bir asteroid gibi serbest dolaşımdadır.
 
İlk okul birinci sınıftan itibaren, her Fikirli, ihtiyacı olan nitelikli ve doğrulanabilir akademik bilgiye ulaşım ve analiz metodlarına hakimdir. 

Bu noktada Fikirlileri diğerlerinden ayıran en önemli özellik, edindikleri akademik bilgiyi akıl süzgecinden geçirme faaliyetlerindeki kazandıkları kabiliyettir. 

Böylelikle her Fikirli, yazdığında konuştuğunda ve düşündüğünde doğru hammaddeyi kullandığı için başarıya giden yolda rakiplerinden daha nitelikli ve verimli bir birey haline gelmektedir. 

Organik Kantin
 
Her Fikirlinin iyi beslenmesine büyük önem verilir. Doğru beslenmenin çocuklara küçük yaşta aşılanması gerektiğinin farkında olan Fikir Koleji, Organik Kantin uygulaması ile bu amacını hayata geçirmiştir.
 
Halk Sağlığı Uzmanları Derneği tarafından desteklenen Sağlık Bakanlığınca da diğer okullarda uygulamaya konulacak Sağlıklı Kantin uygulamasının ötesinde olan "Fikir Kolejinde Organik Kantin" birçok hastalığın önüne geçecek ve öğrencinin başarısını arttıracak etkiye sahiptir.
 
Organik kantinde bulunan tüm ürünler Yeşil koda sahiptir.

·

     

 

 
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
 
     
     

     

 

 

ETİKETLER:
Özel Okul Mesa Koru, Özel Kolej Mesa Koru, Özel Eğitim Mesa Koru, Dijital Vatandaşlık Eğitimi Mesa Koru,Kişiye Özel Eğitim Mesa Koru,Öğrenci Takip Sistemi Mesa Koru,Uluslararası Sınav Sistemi Mesa Koru,Etkin ve Yoğun İkinci Dil Eğitimi Mesa Koru,Hafıazyı Etkili Kulllanma Teknikleriyle Eğitim Mesa Koru,Yaz Eğitim Programları Mesa Koru,Sosyal Gelişim Eğitimi Mesa Koru,Düşünce Beceri Akıl Oyunları Mesa Koru,Yetekek Kulüpleri Mesa Koru,Enneagram Yöntemi İle Öğretmen Atölyesi Mesa Koru,Kariyer Gelişim Programı Mesa Koru, Aile Okulu ve Aile Ağı Uyumluluk Çalışmaları Mesa Koru,Özel Okul Konutkent, Özel Kolej Konutkent, Özel Eğitim Konutkent, Dijital Vatandaşlık Eğitimi Konutkent,Kişiye Özel Eğitim Konutkent,Öğrenci Takip Sistemi Konutkent,Uluslararası Sınav Sistemi Konutkent,Etkin ve Yoğun İkinci Dil Eğitimi Konutkent,Hafıazyı Etkili Kulllanma Teknikleriyle Eğitim Konutkent,Yaz Eğitim Programları Konutkent, Sosyal Gelişim Eğitimi Konutkent,Düşünce Beceri Akıl Oyunları Konutkent,Yetekek Kulüpleri Konutkent, Enneagram Yöntemi İle Öğretmen Atölyesi Konutkent,Kariyer Gelişim Programı Konutkent, Aile Okulu ve Aile Ağı Uyumluluk Çalışmaları Konutkent,Özel Okul Bilkent, Özel Kolej Bilkent, Özel Eğitim Bilkent, Dijital Vatandaşlık Eğitimi Bilkent,Kişiye Özel Eğitim Bilkent,Öğrenci Takip Sistemi Bilkent,Uluslararası Sınav Sistemi Bilkent,Etkin ve Yoğun İkinci Dil Eğitimi Bilkent,Hafıazyı Etkili Kulllanma Teknikleriyle Eğitim Bilkent,Yaz Eğitim Programları Bilkent,Sosyal Gelişim Eğitimi Bilkent,Düşünce Beceri Akıl Oyunları Bilkent,Yetekek Kulüpleri Bilkent,Enneagram Yöntemi İle Öğretmen Atölyesi Bilkent,Kariyer Gelişim Programı Bilkent, Aile Okulu ve Aile Ağı Uyumluluk Çalışmaları Bilkent,

 

 
 


Kategori:Özel Okullar


  

 


 


 

Çayyolu Rehberi