ANA SAYFA  HAKKIMIZDA  İLETİŞİM  REKLAM TANITIM ÜYELİK
 
 


ADONİS YAŞAMKENT ÇAYYOLU 

 

Günübirlik Tur Çayyolu,
Günübirlik Tur Yaşamkent,
Günübirlik Tur Konutkent,
Günübirlik Tur Ümitköy,
Günübirlik Tur Beysukent,
Günübirlik Tur Bilkent,
Günübirlik Tur Bağlıca,
Günübirlik Tur Yapracık,
Günübirlik Tur Alacaatlı,
Günübirlik Tur Dodurga,
Günübirlik Tur Turkuaz,
***
Konaklamalı Tur Çayyolu,
Konaklamalı Tur Yaşamkent,
Konaklamalı Tur Konutkent,
Konaklamalı Tur Ümitköy,
Konaklamalı Tur Beysukent,
Konaklamalı Tur Bilkent,
Konaklamalı Tur Bağlıca,
Konaklamalı Tur Yapracık,
Konaklamalı Tur Alacaatlı,
Konaklamalı Tur Dodurga,
Konaklamalı Tur Turkuaz,
***

Otel Rezervasyonu Çayyolu,
Otel Rezervasyonu Yaşamkent,
Otel Rezervasyonu Konutkent,
Otel Rezervasyonu Ümitköy,
Otel Rezervasyonu Beysukent,
Otel Rezervasyonu Bilkent,
Otel Rezervasyonu Bağlıca,
Otel Rezervasyonu Yapracık,
Otel Rezervasyonu Alacaatlı,
Otel Rezervasyonu Dodurga,
Otel Rezervasyonu Turkuaz,

***
Uçak Bileti Çayyolu,
Uçak Bileti Yaşamkent,
Uçak Bileti Konutkent,
Uçak Bileti Ümitköy,
Uçak Bileti Beysukent,
Uçak Bileti Bilkent,
Uçak Bileti Bağlıca,
Uçak Bileti Yapracık,
Uçak Bileti Alacaatlı,
Uçak Bileti Dodurga,
Uçak Bileti Turkuaz,


***

Otobüs Bileti Çayyolu,
Otobüs Bileti Yaşamkent,
Otobüs Bileti Konutkent,
Otobüs Bileti Ümitköy,
Otobüs Bileti Beysukent,
Otobüs Bileti Bilkent,
Otobüs Bileti Bağlıca,
Otobüs Bileti Yapracık,
Otobüs Bileti Alacaatlı,
Otobüs Bileti Dodurga,
Otobüs Bileti Turkuaz, 

   

 


 
 

   
   
:: Adonis Seyahat Acentesi Yaşamkent "Sağlıklı Mutlu ve Başarılı Günler Diler" Ümitköy Çayyolu ::
 
 


ADONİS SEYAHAT ACENTESİ


Yaşamkent Mah. 3250 Cad. Pelit Plaza Kat : 4 No:16
Çankaya-ANKARA

 
 

 

 
 

ADONİS TUR YAŞAMKENT KONUM
39°52'00.1"N 32°38'26.8"E

https://goo.gl/maps/W4q2xfd98N62

"Tatil ve Gezi için Yaşamkent ADONİS "

 

 
     
Adonis 19 Mayıs Turu 3Gece 4 Gün 0312 434 00 88
 
     
     FAALİYETLERİMİZ:


TURİZM:
Yurt içinde toplam 1160 otelle anlaşmalı çalışmaktayız. Ayrıca; IATI, Touristica, Gezinomi, Setur, Anı, Jolly, Coral, Agave, Tatil.com, vb. operatörlerin yetkili acentesiyiz.
Yurt dışında ise birçok ülkede çözüm ortaklarımızla birlikte her türlü konaklama, transfer, cruise gemi turları gibi ihtiyaçlarınıza cevap verecek teknik ve idari donanıma sahip bir acenteyiz.

TRANSFER:

· UÇAK:
· THY, Anadolu jet, Pegasus, Bora jet, Atlas Air, Onur Air, Lufthansa, Quatar Air, Arabian Air, Aeroflot gibi yurt içi ve yurt dışı hava yollarının yetkili bilet satış acentesiyiz.

· HAVALİMANI:
· Yurt içi ve yurt dışında birçok noktada havalimanlarında her düzeyde, yüksek modelli araçlarla, (binek, VIP, minibüs, midibüs, otobüs) transfer hizmeti sunmaktayız.

ORGANİZASYON:
· Kongre, Lansman, Bayii toplantı (M.I.C.E.) hizmetleri,
· Işık, sahne ve ses sistemleri, görsel ve lazer efektler,
· Sanatçı, Grup toplulukları temini,
· Basılı materyal, araç giydirme ve reklam hizmetleri,
· Araç üstü ses sistemleri,


GÜNÜBİRLİK TURLARIMIZ:ESKİŞEHİR TURU

ODUNPAZARI - SAZOVA BİLİM PARKI - CAM MÜZESİ - BALMUMU MÜZESİ
PORSUK NEHRİ TEKNE TURU – BİLİM VE DENEY MÜZESİ – UZAY MÜZESİ
DEVRİM ARABASI – KENT PARK

Sabah saat 07.30’da buluşma ve ülkemizin Venedik'i ESKİŞEHİR’e hareket. Araç içi alacağımız kahvaltımız eşliğinde keyifli yolculuğumuz başlıyor. Yol güzergâhımız üzerinde vereceğimiz molalarımızın ardından Eskişehir’e Varıyoruz gezimize ilk olarak; Kurşunlu Camii ve Külliyesi ile başlıyoruz. Odun Pazarı Meydanı ve Odun Pazarı Evlerini geziyoruz. Atlı Handa Lületaşı İmal Atölye ve hediyelik eşya alışverişi sonrası Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Cam Sanatlar Müzesi gezilerini yapıp, yöreye özgü Çi Börek Evin’de yöresel öğle yemeğimiz alıyoruz. Yemekten sonra Uzay Müzesine geçerek eşsiz bir uzay yolculuğu smilasyonu izliyoruz. Ardından ilk Türk yapımı otomobil olan Devrim Arabası'nın görülmesi ve Kent Parkın gezilmesinden sonra ; Porsuk çayı kenarında yürüyüş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz tekne turu yapabilirler. Belirlenen saatte buluşma ve Ankara’ya hareket. Gerekli molalarımız sonrasında Ankara’ya varış.

Bir sonraki Adonis tur programımızda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
· Lüks araçlarımızla ulaşım
· Araç içi kahvaltı
· Araç içi sıcak soğuk içecek ikramları
· Yöresel Çiğ Börek ile öğle yemeği
· Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
· Adonis tur Refakat Hizmetleri
· Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYANLAR
· Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
· Uzay Bilimleri müzesi
· Bilim ve Deney müzesi
· Kişisel Harcamalar

Adonis tur Bir Tamer Seçkin Turizm Seyahat Acentesi Markasıdır. TÜRSAB Belge No:8861

FRİGLERDEN CUMHURİYET'E POLATLI BALON TURU

POLATLI ŞEHİR MERKEZİ – ALAGÖZ – MALIKÖY - DUATEPE – KARARGAH MÜZESİ – TREN İSTASYONU – SİPERLER ve MEVZİLER – GORDİON – SAKARYA ŞEHİTLİĞİ

Sabah saat 08.00’da buluşma ve POLATLI’ya hareket. Araç içi alacağımız kahvaltımız eşliğinde keyifli yolculuğumuz başlıyor. Yol güzergâhımız üzerinde vereceğimiz molalarımızın ardından Polatlı’ya varış gezimize ilk olarak; Alagöz köyündeki Mustafa Kemal Atatürk'ün Sakarya Savaşını yönettiği Alagöz Karargâhı’nı geziyoruz. Ardından şuan müze olarak hizmet veren Malıköy Tren İstasyonunu geziyor ve yolumuza devam ediyoruz. Tümülüs ve muharebe alanlarını gezmek üzere Pilotumuzla buluşuyoruz. Havadan gözlemlemeler ve fotoğraf çekimlerimizden sonra Polatlı merkezde bulunan kahraman askerlerimizin şehitliğini ziyaret edip öğle yemeği molası veriyoruz. (Pide-Salata-Ayran-tatlı) Öğle yemeği molası sonrası panoramik olarak Mehmetçik Anıtının görülmesi ve İşgalci Yunan Kuvvetlerinin durdurulduğu son nokta olan Duatepe'ye çıkış. Burada ki Anıtı ziyaret ettikten sonra Gordion Antik kentine hareket. Müze ve Anadoluda ki 2.büyük tümülüs olan Midas'ın Tümülüsü gezileri ardından Ankara'ya hareket. Gerekli molalarımız sonrasında Ankara’ya varış.
 

 

ILGAZ KAYAK TURU

Sabah saat 06:30’da buluşma ve ILGAZ’a hareket. Araç içi alacağımız kahvaltımız eşliğinde keyifli yolculuğumuz başlıyor. Yol güzergâhımız üzerinde vereceğimiz molalarımızın ardından Ilgaz'a varış. İsteyen misafirlerimiz Dağdaki kayak tesislerinin imkânlarından yararlanarak, kayak, snow board, kızak keyfi sürerken, diğer misafirlerimizle dağ gezintisi yapıyoruz. Öğle yemeğimizde açık büfe mangal keyfi ve sonrası sıcak çay eşliğinde hep birlikte eğleniyoruz. Belirlenen saatte Ankara'ya hareket. Gerekli molalarımız sonrasında Ankara’ya varış.


ABANT-GÖLCÜK TURU

Sabah saat 07.00’da buluşma ve Abant’a hareket. Araç içi alacağımız kahvaltımız eşliğinde keyifli yolculuğumuz başlıyor. Yol güzergâhımız üzerinde vereceğimiz molalarımızın ardından ABANT’a varış. Gezimize ilk olarak, Tertemiz dağ havasıyla çarpıcı güzellikler içindeki göl çevresinde barbekümüz hazırlanana kadar faytonla gezinti yapabilir, ata binebilirsiniz. Öğle yemeği için yakılan barbeküde ızgara keyfinin sonrasında arzu eden misafirlerimiz köy pazarına gidip alışveriş yapabilirler, dönüş saatine kadar serbest zaman ve sonrasında tertemiz havası, doğal güzelliğiyle kentin kargaşasından uzaklaşabileceğiniz, gönlünüzce soluklanabileceğiniz cennetten bir köşe Gölcük'e varış. Göl etrafında yapacağımız gezi sonrasında belirlenen saatte Ankara'ya hareket. Gerekli molalar sonrasında Ankara'ya varış.


BEYPAZARI TURU

İNÖZÜ VADİSİ – SODA FABRİKASI – HAVUÇ FABRİKASI – ŞEHİR MEYDANI – HIDIRLIK TEPESİ

Sabah saat 08.00’da buluşma ve BEYPAZARI’na hareket. Araç içi alacağımız kahvaltımız eşliğinde keyifli yolculuğumuz başlıyor. Yol güzergâhımız üzerinde vereceğimiz molalarımızın ardından Beypazarı’na varış gezimize ilk olarak; Vadi içinde değişik kuş çeşitlerini gözlemleyerek başlıyoruz. Şehrin eski ve yeni görüntüsünü en iyi şekilde görebileceğimiz Hıdırlık Tepesine çıkarak bu güzel beldeyi fotoğraflıyoruz. Daha sonra Tarihi Kral Yolu ve İpek Yolu üzerinde bulunan Eski Beypazarı sokaklarına doğru iniyoruz. Türk kültürünü ve el sanatlarını tanıyabileceğimiz Kültür Evi, Beypazarı Müzesi gezilerini yaptıktan sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında köy pazarında alış veriş molası veriyoruz. Beypazarı kurusu, tarhana, 80 kat baklava, yaprak sarması, Beypazarı Havucu lokumu ve cevizli sucuğu almayı unutmuyoruz. Ardından el işçiliği harikası olan, telkâri gümüşlerini ve gümüşçülüğünü tanımak için gümüşçüler çarşısını geziyoruz. Belirlenen saatte Ankara'ya doğru yola çıkıyoruz. Gerekli molalar sonrasında Ankara'ya varış.

KAPADOKYA TURU

TUZ GÖLÜ – ÜRGÜP – GÖREME – AVANOS – ÜÇ HİSAR – GÜVERCİNLİK VADİSİ – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – ÇANAK ÇÖMLEK ATOLYESİ

Sabah saat 07:00’da buluşma ve KAPADOKYA’ya hareket. Araç içi alacağımız kahvaltımız eşliğinde keyifli yolculuğumuz başlıyor. Yol güzergahında Tuz Gölünde kısa bir molanın ardından Güzel Atlar Diyarı Kapadokya’ya varış. Uç Hisar Kalesi ve Güvercinlik vadisi gezileri sonrası öğle yemeği molası. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra bölgeye özel Onxy Atölyelerinin birine misafir oluyoruz. Daha sonra Göreme Açık Hava Müzesinde manastırlar, şapaller, kiliseler, yemekhaneler ve yaşam alanlarının görülmesi sonrasında Derbent Paşa bağlarına hareket. Peri bacalarının içlerinde dolaştıktan sonra Avanos’ta dünyaca ünlü çanak-çömlek atölyelerinin gezilmesi ve alış veriş molası. Ardından Ürgüp’e hareket ediyoruz. Yol güzergahında kart postalları süsleyen Üç Güzeller peri bacalarında fotoğraf çektiriyoruz. Ürgüp merkezde bulunan Turasan Şarap Fabrikası ve Asmalık Konak gezisi sonrası Ankara’ya hareket. Neşeli yolculuğumuz ve gerekli molalarımız sonrasında akşam saatlerinde Ankara’ya varış.

KONYA TURU

Sabah saat 07:30 da hareketle yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içinde sizler için hazırladığımız kahvaltı ikramımız sonrası 10:30 civarı Konya'dayız. İlk olarak Alaattin Tepesi üzerinde bulunan Alaeddin Camii’ne geçiyoruz. Selçuklu Sultanı 1. Mesud zamanında yapımına başlanıp 1.Alaeddin Keykubat’ın tamamladığı Alaeddin Camii gezisi sonrası Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesi’ne geçiyoruz. Mevlana ile Şems-i Tebrizi’nin ders verdikleri, Anadolu Selçuklu devri Çini işçiliğinde önemli yeri olan müze gezisinden sonra İnceminare Medresesi’ne (Taş ve Ahşap Eserler Müzesi) gidiyoruz. Selçuklu sultanlarından 2. İzzettin Keykavus devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılmış İnceminare Medresesi gezisi sonrası öğle yemeği için restaurantımıza geçiyoruz. Öğle yemeği sonrası Mevlana Müzesi’ne hareket ediyoruz. İlk olarak müzenin hemen arkasında bulunan Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda), Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled’in bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı gezisi sonrası serbest zaman ve belirlenen saatte Ankara’ya dönüyoruz.
ÇANAKKALE TURU
1 GECE 2 GÜN
1.Gün : Akşam Saat 21:00’da buluşma ve Çanakkale'ye hareket.
2.Gün : Gerekli molalarımız sonrasında sabah saatlerinde Çanakkale’ye varış. Araç içi alacağımız kahvaltı sonrasında feribot ile Gelibolu Tarihi Milli Parkına geçiyoruz. İlk olarak Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Şehitler Abidesi, Seddülbahir, Morto Koyu gezilerimizi takiben Alçıtepe Köyünde öğle yemeği molası. Yemek sonrasında Kanlı Sırt, 57.Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Anzak Koyu, Kabatepe ve Eceabatın gezilmesi ardından feribot ile Çanakkale merkeze geçiyoruz. Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi ve Aynalı Çarşı gezilerimizden sonra otelimize geçiyoruz. Odalarımıza yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

3.Gün : Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Truva ( Troya ) Antik Kentine varış. 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kente girdiğimizde Tahta Atı görerek gezimize başlıyoruz. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz. Truva Antik Kenti gezimizin ardından Behramkale olarak bildiğimiz Assos’a doğru hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5.yy. tarihlerinde Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz ve Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Akropol gezisinden sonra Assos limanını görüyoruz. Ardından Akçay’a hareket ve öğle yemeği molası. Sarı Kız Anıtı ve sahilin görülmesi sonrasında Edremit’te zeytin alış verişi için serbest zaman. Daha sonra Ankara’ya hareket. Neşeli yolculuğumuz sonrasında gece saatlerinde Ankara’ya varış.


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
· Lüks araçlarımızla ulaşım
· Araç içi kahvaltı
· Araç içi sıcak soğuk içecek ikramları
· 1 gece Yarım Pansiyon Konaklama
· Öğle Yemekleri
· Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
· Adonis tur Refakat Hizmetleri
· Zorunlu Seyahat Sigortası
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYANLAR
· Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
· Öğle yemeklerinde alınan içecekler
· Kişisel Harcamalar
· Ekstra Turlar (Balon turu 100€)
· Türk Gecesi (50,00 TL)

KAPADOKYA TURU
1 GECE 2 GÜN
1.Gün : Sabah saat 07:30’da buluşma ve Kapadokya bölgesine hareket. Yol güzergahımızda Tuz Gölünde vereceğimiz seyir ve fotoğraf molasının ardından Melendiz Çayının oluşturduğu doğa harikası Ihlara Vadisine geliyoruz. Vadide Ağaçaltı Kilisesi, Yılanlı Kilise ve Sümbüllü Kiliselerinin gezilmesi sonrasında öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne geçiş ve gezilmesi. Ardından Perslerin Güzel Atlar Diyarı olarak adlandırdıkları Kapadokya’ya varış. Şapkalı peri bacaları ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peri bacalarında fotoğraf molası sonrası Ürgüp merkezin gezilmesi. Turasan Şarap Fabrikasının gezilmesi ve otelimize geçiyoruz. Odalarımıza yerleşeme, akşam yemeği ve konaklama.
Konaklama >> Avrasya Deluxe Hotel 4* >>http://www.avrasyahotel.com/ Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz TÜRK GECESİ ne katılabilirler

2.Gün : Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası odalarımızın boşaltılması ve otelden ayrılış. İlk olarak Göreme Açık Hava Müzesi giderek; Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Azize Barbara Kilise, Aziz Basel Şapeli ve Güvercinlik Vadisi gezilerini tamamlayıp öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molası ardından Uçhisar Kalesi, Paşabağ Vadisi, Onyx Atölye gezisi ve Avanos’ta dünyaca ünlü çanak çömlek ustalarından çanak çömlek yapımı gösterisi sonrasında Hacı Bektaş-i Veli Dergahı’na hareket ediyoruz. Burada Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi Camii, Aş Evi, Birinci Avlu, İkinci Avlu gezilerimizi yaptıktan sonra Ankara’ya hareket. Neşeli yolculuğumuz ve gerekli molalarımız sonrasında akşam saatlerinde Ankara’ya varış.


AMASRA-SAFRANBOLU TURU
1 GECE 2 GÜN
Sabah saat 07.00’da Kumrular sokakta buluşma ve AMASRA’YA hareket. Araç içi alacağımız kahvaltımız eşliğinde keyifli yolculuğumuz başlıyor. Yol güzergâhımız üzerinde vereceğimiz molalarımızın ardından AMASRA’YA varış gezimize ilk olarak; Anadolu’nun ilk ve tek yol anıtı olma özelliği olan yufka kabartma tekniği ile kayalara oyulmuş Kral Heykeli ve Roma’nın simgesi kartal figüründen oluşan Kuş Kayası Yol Anıtı’nı görüyoruz. Daha sonra Bakacak Tepesinden Amasra ve çevresini panoramik olarak izleyerek fotoğraf molası veriyoruz. Pers kralı, Mithridates’in kızı Amastris'in adına kurulduğu şehrin uzantısı olan Amasra'ya indiğimizde Karadeniz'e özgü balık lokantasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar döneminde Camii olarak kullanılan (Kilise Mescidi) Şapel, Fatih Camii, Kemere Köprüsü, Büyük ve Küçük Liman gezilerimizi tamamlayıp, Çekiciler Çarşısı’nda alış-veriş için serbest zaman. Belirlenen saatte Safranbolu’ya hareket. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği ile birlikte canlı müzik eşliğinde eğlencemiz başlıyor. Sabah kahvaltısını müteakip Safranbolu'da gezimize Hıdırlık Tepesinden devam ediyoruz. Safranbolu ve çevresini panoramik olarak izleyerek fotoğraf molası veriyoruz. Cinci Han ve Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Güneş Saati’nin gezilmesinden sonra Tarihi Yemeniciler Arasta’sında alış veriş için serbest zaman . 150 metrelik kısmı basamaklardan çıkış şeklindedir. Daha sonra Tokatlı Kanyonu üzerinde inşa edilen Kristal Teras'a gidiyoruz. Yüksekliği 80 metre, genişliği 11 metre olan teras ve yanında bulunan İncekaya Su Kemerini gördükten sonra Gerekli molalarımız ve neşeli yolculuğumuz sonrasında akşam saatlerinde Ankara’ya varış.

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
· Lüks araçlarımızla ulaşım
· Araç içi kahvaltı
· Araç içi sıcak soğuk içecek ikramları
· Öğle yemeği (Sınırsız Balık-Amasra salatası-Helva-İçecek)
· Safranbolu 1 gece Y.P. konaklama ve canlı müzik eşliğinde Sevgililer günü özel eğlence
· Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
· Adonis tur Refakat Hizmetleri
· Zorunlu Seyahat Sigortası


İSTANBUL - SARAYLAR TURU
1 GECE 2 GÜN
1.Gün : Akşam Saat 23:59’da buluşma ve İstanbul'a hareket.
2.Gün : Gerekli molalar sonrasında sabah saatlerinde Yedi Tepe üstüne kurulmuş Şehr-i İstanbul'a varış. Ardından Tarihi Yarımada Sarayburnu’na hareket ediyoruz. İlk olarak gezimize; Bizanslılar döneminde Hipodrom olarak isimlendirilen Sultanahmet Meydanında bulunan Alman Çeşmesi, Dikilitaş, Yılanlı Sütun ve Örme Sütunu gezerek başlıyoruz. Daha sonra Osmanlı’nın 400 yıla yakın idare merkezi olmuş Topkapı Sarayı geçiyoruz. Saray içerisinde bulunan Aya İrini, Bab-ı Selam, Matbah-ı Âmire (Saray Mutfakları), Divan, Dış Hazine Dairesi, Bab-ı Saade, Arz Odası, İç Hazine Dairesi, Kaşıkçı Elması, Kutsal Emanetler, Çinili Köşk, Bağdat Köşkü, Revan Köşkü’nü geziyor ve meşhur Sultanahmet Köftecisinde öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında Sultanahmet Camiini (Mavi Camii) ziyaret ediyoruz ve buradan Ayasofya (Camii) Müzesine geçerek içeride yer alan bölümleri geziyoruz. Buradan ayrılarak akustik ortamı ve mimarisi ile dikkat çeken Yerebatan Sarnıcını’da gördükten sonra otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

3.Gün : Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası ilk olarak boğazın incisi olarak da bilinen Dolmabahçe Sarayının görülmesi ile gezimize başlıyoruz. Saray içinde; Muâyede Salonu, Pembe Salon, Kadıefendi Dairesi, Mavi Salon, Padişah Bölümleri, Hamamlar, Pembe Salon, Misafir Odası, Atatürk’ün Çalışma ve Yatak Odası-Banyosu göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizden sonra Eminönü’ne geçiyoruz ve bizi bekleyen teknemize binerek boğazın; Yalı, Saray, Kasır, Kuleler ve Hisarlarla süslü eşsiz güzelliğini seyretmek için turumuza başlıyoruz. Boğazın masmavi suları üzerinde yapacağımız turumuz sonrasında meşhur Galata Köprüsünde öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında Pier Loti Tepesine çıkarak Haliç manzarası seyri, fotoğraf ve çay molası. Ardından Eyüp meydana inerek Eyüp Sultan Camii ve Türbesi‘ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Türkiye’nin minyatürlerinin yer aldığı Miniatürk’ün gezilmesi ve Ankara’ya hareket. Neşeli yolculuğumuz ve gerekli molalarımız sonrasında akşam saatlerinde Ankara’ya varış.


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
· Lüks araçlarımızla ulaşım
· Araç içi 8 çeşit kahvaltı tabağı
· Araç içi sıcak soğuk içecek ikramları
· 1 gece Yarım Pansiyon Konaklama
· Boğazda Tekne Turu
· Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
· Adonis tur Refakat Hizmetleri
· Zorunlu Seyahat Sigortası


İSTANBUL ADALAR TURU
1 GECE 2 GÜN

1.Gün : Akşam Saat 23:59’da buluşma ve İstanbul'a hareket.

2.Gün : Gerekli molalarımız sonrasında İstanbul’a varış. Vapur iskelesinden Ada vapuruna binerek Heybeliada'ya hareket. Araç içi alacağımız kahvaltı sonrasında yürüyerek ada sokakları, dıştan Aya Nikola Kilisesi, İsmet İnönü Konağı, Hüseyin Rahmi Gürpınar Evi gezilecektir. Gezi sonrasında 10 dk'lık bir yolculuk ile Büyükada ya varış. Öğle yemeği molası. Adanın keyfini dinlenerek çıkarmak isteyenler için serbest zaman. Arzu edenler tüm adayı çepeçevre gezebilecekleri fayton gezintisine çıkabilirler. Bu gezintide Büyükada'nın muhteşem doğasını, adanın en yüksek noktasında yer alan Aya Yorgi Kilisesini (gidiş-geliş 2 km’lik bir orman içi yürüyüş), buradan tüm adaları ve İstanbul’u, dıştan Reşat Nuri Güntekin’in evini, günümüzde de birçok televizyon dizisine mekân olan birbirinden güzel konakları görüp, fotoğraflayabilirsiniz. Sonrasında belirlenen saat’te limanda buluşup,Ada vapuru ile Bostancı’ya hareket. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

3.Gün : Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Otağıtepe’de bulunan TEMA Vehbi Koç Parkından Yedi tepe üzerine kurulmuş Şehr-i İstanbul'un muhteşem manzarası seyrediyoruz ve fotoğraf molası. Ardından boğazın diğer yakasında yer alan Laleleriyle ünlü Emirgan Parkı’na geçiyoruz. Parkın gezilmesi ve çay molası ardından sahil yolunu takip ederek Ortaköy’e varış. Öğle yemeği molası için serbest zaman. Yemek sonrasında Taksim’e çıkarak İstiklal Caddesi yürüyüşümüze başlıyoruz.Yürüyüşümüz boyunca Çiçek Pasajı, Nevizade, Fransız Sokağı (Cezayir Sokağı), Asmalı Mescit, Tünel Meydanı, Galip Dede Yokuşu gördükten sonra gezimizi Galata Kulesi bitiriyoruz ve Ankara’ya hareket. Neşeli yolculuğumuz ve gerekli molalarımız sonrasında akşam saatlerinde Ankara’ya varış.
Bir sonraki Adonis tur programımızda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
· Lüks araçlarımızla ulaşım
· Araç içi 8 çeşit kahvaltı tabağı
· Araç içi sıcak soğuk içecek ikramları
· 1 gece 4* Otelimizde Yarım Pansiyon Konaklama
· Adalar arası geçiş ücretleri
· Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
· Adonis tur Refakat Hizmetleri
· Zorunlu Seyahat Sigortası

ŞİLE – AĞVA - POLONEZKÖY
1 GECE 2 GÜN

1.Gün : Sabah saat 07:00’da buluşma Kartepe'ye hareket. Kartepe'den panoramik Sapanca Gölü seyri ve bir sonraki durağımız Maşukiye’ye geçiyoruz. Maşukiyede şelalenin görülmesi ve fotoğraf molası ardından öğle yemeği molası. Yemek sonrası tektonik oluşumlar sonucu meydana gelen Sapanca Gölü’ne varıyoruz. Sapanca Göl’ü kenarında gezintinin ardından Polonezköy’e hareket. Polonezköy’de Kültür Evi, Sofia Teyze Anı Evi ve kilisenin görülmesi ardından tarihi M.Ö 12.000 – 6.000'lere kadar inen Şile'ye varıyoruz. Saklı Göl kenarında vereceğimiz kısa mola sonrasında otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

2.Gün : Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Şile gezimize başlıyoruz. Ağlayan Kaya, Şile Limanı, Şile Kalesi, Dünya’nın en büyük deniz fenerlerinden biri olan Şile Feneri ve Kavala Parkı gezilerimizin ardından Göksu ve Yeşilçay dereleri arasındaki deltaya, alüvyonlar üzerine kurulmuş, Eski zamanlarda Ceneviz ve Venedikliler'in kolonisi olan yerleşim bölgesi, 50 metre eninde 2,5 kilometre uzunluğunda kumsala sahip Latincede “ iki dere arasındaki köy ” anlamına gelen Ağva'ya varıyoruz. Öğle yemeği molası. Ardından Hemen Karadeniz’in mavi ve yeşil sularanı doyumsuz bir şekilde bakıyoruz. Yemyeşil doğası, Karadeniz'in masmavi suları ile Ağva'da vereceğimiz serbest zamanda Şile bezi alış-verişi yapmayı unutmayın. Arzu eden misafirlerimizle Göksu nehrinde ekstra tekne gezisi yapıyoruz. Sonrasında belirlenen saatte buluşma ve Ankara’ya hareket. Neşeli yolculuğumuz sonrasında gece saatlerinde Ankara’ya varış.

Bir sonraki Adonis tur programımızda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 


 

Konya Turu Çayyolu,Konya Turu Yaşamkent,Konya Turu Konutkent,Konya Turu Ümitköy,Konya Turu Beysukent,Konya Turu Bilkent,Konya Turu Bağlıca,Konya Turu Yapracık,Konya Turu Alacaatlı,
Konya Turu Dodurga,Konya Turu Turkuaz,Eskişehir Turu Çayyolu,Eskişehir Turu Yaşamkent,Eskişehir Turu Konutkent,Eskişehir Turu Ümitköy,Eskişehir Turu Beysukent,Eskişehir Turu Bilkent,Eskişehir Turu Bağlıca,Eskişehir Turu Yapracık,Eskişehir Turu Alacaatlı,Eskişehir Turu Dodurga,Eskişehir Turu Turkuaz,Kapadokya Turu Çayyolu,Kapadokya Turu Yaşamkent,Kapadokya Turu Konutkent,Kapadokya Turu Ümitköy,Kapadokya Turu Beysukent,Kapadokya Turu Bilkent,Kapadokya Turu Bağlıca,Kapadokya Turu Yapracık,Kapadokya Turu Alacaatlı,Beypazarı Turu Çayyolu,Beypazarı Turu Yaşamkent,Beypazarı Turu Konutkent,Beypazarı Turu Ümitköy,Beypazarı Turu Beysukent,Beypazarı Turu Bilkent,Beypazarı Turu Bağlıca,Beypazarı Turu Yapracık,Beypazarı Turu Alacaatlı,Beypazarı Turu Dodurga,Beypazarı Turu Turkuaz,Frigya Balon Turu Çayyolu,Frigya Balon Turu Yaşamkent,Frigya Balon Turu Konutkent,Frigya Balon Turu Ümitköy,Frigya Balon Turu Beysukent,Frigya Balon Turu Bilkent,Frigya Balon Turu Bağlıca,Frigya Balon Turu Yapracık,Frigya Balon Turu Alacaatlı,İstanbul Saray Turu Çayyolu,İstanbul Saray Turu Yaşamkent,İstanbul Saray Turu Konutkent,İstanbul Saray Turu Ümitköy,İstanbul Saray Turu Beysukent,İstanbul Saray Turu Bilkent,İstanbul Saray Turu Bağlıca,İstanbul Saray Turu Yapracık,İstanbul Saray Turu Alacaatlı,Ilgaz Turu Çayyolu,Ilgaz Turu Yaşamkent,Ilgaz Turu Konutkent,Ilgaz Turu Ümitköy,Ilgaz Turu Beysukent,Ilgaz Turu Bilkent,Ilgaz Turu Bağlıca,Ilgaz Turu Yapracık,Ilgaz Turu Alacaatlı,
Ilgaz Turu Dodurga,Ilgaz Turu Turkuaz,İstanbul Saray Turu Dodurga,İstanbul Saray Turu Turkuaz,
Frigya Balon Turu Dodurga,Frigya Balon Turu Turkuaz,
Kapadokya Turu Dodurga,Kapadokya Turu Turkuaz,

   


 


 

Çayyolu Rehberi, Çayyolu Dekorasyon